Počátky centralizované výroby sklářských pánví v českých zemích se datují od první poloviny roku 1890, kdy byl na úpatí Krušných hor v obci Hrob položen základní kámen první továrny na jejich výrobu. Objekt, ve kterém výroba začala, slouží dnes, po stavebních úpravách, jako administrativní budova společnosti Keramo plus, a.s..

Dynamický rozvoj sklářského průmyslu s sebou nesl požadavky na zvýšení kapacity výroby a s tím současně i nutnost rozšíření výrobních prostor o hlavní provozní budovu, mlýnici a další objekty. Výroba v Hrobě úspěšně roste a její tradice se upevňuje.

V rámci výzkumného programu se v roce 1972 s úspěchem realizuje výroba lisotažených pánví a v roce 1985 je do pánvárny z teplického provozu, založeného Adolfem Pöhnerem v roce 1924, převedena výroba litých pánví.
Hrobské pánve a přidružený materiál, dokáží dále odolávat evropské konkurenci a neustále společnost pracuje na zlepšování kvality a uspokojení poptávky.
5. prosince 2001 je založena společnost Keramo plus, a.s., která bezprostředně navazuje na historický vývoj a tradici výroby sklářských pánví a pomocného sortimentu ze žáruvzdorné keramiky.
Na konci roku 2014 dochází k organizačním změnám, které mají nejen udržet tradici výroby v České republice, ale také získat nové zákazníky a hledat nové možnosti a směry tak, aby společnost byla uznávaným výrobcem, partnerem i zaměstnavatelem.

Keramo plus, a.s. jde dál – pojďte s námi!